Зміст

Наша біль, наша пам’ять

28.04.2026

 

Наша біль, наша пам’ять

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем.

Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над  квітучим Поліссям здійнявся в наше небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Проте Чорнобиль і досі є незагоєною раною.

У двобої з атомною катастрофою та в ліквідації її наслідків брали  участь і мешканці нашого району.

26 квітня – це не просто календарна дата, це символ, сповнений гіркотою подій, дата, яка розділила життя на до і після Чорнобиля. Слово «Чорнобиль» для всіх народів планети Земля стало синонімом ядерного колапсу.

У Родниківській гімназії  класними керівниками було проведено бесіди з учнями (1-9 кл.), конкурс малюнків, творів на дану тематику «Вдячні героям Чорнобиля», а також вшанували хвилиною мовчання тих, хто поклав життя у боротьбі з радіацією. Згадали пожежників, військових, авіаторів, енергетиків… Це герої за покликом серця у перші дні прибули до Чорнобиля і практично голими руками закрили жерло зруйнованого реактора. Вони врятували світ від значної маштабної катастрофи і ми вдячні їм за це.

Нехай вічною буде пам’ять про усіх, хто загинув при ліквідації катастрофи та від хвороб, спричинених нею.

Із вдячністю вклоняємося живим, бажаємо їм міцного здоров’я, щастя, миру, Божої благодаті.

03c94c6f 55d2 48d0 A166 Ba5929e0b457 9de4d7de A257 4e5e 82ae 983e7b425f01 2538c7ce E46d 44a2 9558 E5c896babeae 33570932 35c4 418e Abdf D577d880114d Befdd829 E614 497a 9e43 4250bb3812fc Fbce02b0 91b3 4f36 8f5a 0ae5c44c9abb